08 July 2010

google.ua: рішення на користь Google Inc. набрало законної сили

У реєстрі судових рішень доступна для публічного ознайомлення постанова Київського апеляційного господарського суду від 16.06.2010 у справі № 12/25 про припинення порушення прав інтелектуальної власності на комерційне найменування. Суд постановив апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «ГОУ ОГЛЕ» залишити без задоволення, а рішення Господарського суду Києва від 03.02.2009 залишити без змін. Постанова набирає законної сили з моменту її прийняття і може бути оскаржена до Вищого господарського суду України протягом одного місяця з дня її прийняття.

Таким чином, 16.06.2010 набуло чинності рішення Господарського суду Києва від 03.02.2009, яким позовні вимоги Google Inc. було задоволено повністю, ТОВ “ГОУ ОГЛЕ” було зобов'язано припинити використання комерційного найменування “Google” у доменному імені google.ua, а ТОВ “Хостмайстер” було зобов'язано припинити (відмінити) делегування доменного імені google.ua на ім’я ТОВ “ГОУ ОГЛЕ”.

Мотивувальна частина постанови від 16.06.2010 надзвичайно цікава, та її докладний аналіз заслуговує окремого викладу. Загалом можна сказати, що ця постанова у справі google.ua, разом із постановою ВГСУ від 08.06.2010 у виграній нами з п. Нікольським справі michelin.com.ua — наразі напевно два найцікавіші документи з усіх українських доменних спорів за останні 5 років. Їхнє історичне значення справді важко переоцінити.

Отже, можна говорити, що у всій епопеї з google.ua цього літа настав переламний момент.

Останній розвиток подій у справах про визнання недійсними ТМ, що належать Гоу Огле —

20/165

і 20/166

— свідчить, що там продовжується процесуальна війна із оскарженням кожної ухвали; але вирішального значення по суті питання, як видається, та війна вже не матиме. Наразі ми маємо рішення у справі 12/25, яке набрало законної сили, що зобов'язує Хостмайстер скасувати реєстрацію домену на ім’я Гоу Огле.

Касаційне оскарження, за загальним правилом, не зупиняє виконання рішення. Тому цілком вірогідно, що здійснення відповідної операції Хостмайстером — справа кількох тижнів, якщо вже не днів. Кому цікаво зберегти для історії скріншоти запиту до whois — не відкладайте :)

Наостанок зауважу, у постанові від 16.06.2010 привертає увагу:

Представник відповідача-2 надав суду пояснення, у яких зазначив, що позивач пред’явив вимоги до неналежного відповідача – ТОВ „Хостмайстер”.

Така зміна позиції Хостмайстеру — який до того просив суд відмовити у позові і оскаржував ухвалу про призначення експертизи — дозволяє зробити припущення, що моя квітнева стаття про участь ХМ у цій справі знайшла свого адресата :) що не може не тішити.

4 comments:

 1. Наразі на тому домені все ще є редірект на сайт знайомств. Будемо слідкувати :)

  ReplyDelete
 2. Редирект все-ще на сайт знайомст. І реєстрація сайту на ГоуОгле

  ReplyDelete
 3. Поки рішення вступить в силу, може пройти ще багато часу

  ReplyDelete
 4. Воробус, рішення вступило в силу 16.06.2010 ;)

  ReplyDelete